Jak uzyskać piękną i zdrową cerę a następnie odpowiednio o nią zadbać?

Piękna i zadbana skóra twarzy gwarantuje nam promienny wygląd i dobre samopoczucie. Każda kobieta chce zawsze wyglądać jak najlepiej, dlatego warto wprowadzić kilka istotnych zasad do naszej pielęgnacji, które znacząco przekładają się na stan naszej cery.

Oczyszczanie twarzy 

Podstawą odpowiednej pielęgnacji naszej cery jest dokładne, dwuetapowe oczyszczanie. Makijaż zawsze zmywamy wacikiem nasączonym płynem micelarnym lub masełkiem do demakijażu. Następnym krokiem jest umycie twarzy delikatnym żelem lub specjalną pianką. Dwuetapowe mycie jest niezwykle istotne, ponieważ usuwa wszelkie zanieczyszczenia znajdujące się na naszej skórze i przygotowuje ją do następnych kroków naszej pielęgnacji.

Moc składników aktywnych

Po oczyszczeniu, warto jest nałożyć kosmetyki zawierające składniki aktywne, które działają w zależności od naszych potrzeb. Idealnym rozwiązaniem jest serum z kwasami. Kwas salicylowy, glikolowy czy też migdałowy działają rewelacyjnie na redukcję niedoskonałości oraz likwidują przebarwienia. Z kolei kwas hialuronowy nakładany na wilgotną twarz, bardzo dobrze ją nawilży. Po wchłonięciu się produktu czas na ostatni etap w pielęgnacji naszej twarzy, czyli nałożenie kremu. Powinien być przeznaczony do rodzaju naszej cery oraz obfitować w składniki odżywcze.

Poranna pielęgnacja

Jeśli chcemy świetnie wyglądać w ciągu dnia, warto jest zadbać o skórę także przed nałożeniem makijażu. Twarz myjemy łagodnym żelem, następnie nakładamy serum z witaminą C, które ma działanie wygładzające  i rozświetlające. Kiedy stosujemy produkty zawierające w składzie kwasy fotouczulające, ważne jest również używanie kremu z filtrem – SPF50. Stosowany regularnie, zmniejsza szkodliwy wpływ promieniowania UV na naszą cerę a co za tym idzie – podbija efekty naszej pielęgnacji, minimalizuje ryzyko powstawania przebarwień oraz zahamowuje proces starzenia się skóry.