Kosmetyki w zgodzie z naturą – czy warto?

Coraz więcej konsumentów zdaje sobie sprawę jak silny wpływ na rynek mają ich decyzje zakupowe. To co później nakładamy na swoją skórę, czy jak spędzamy nasz czas wolny, ma taki sam wpływ na środowisko. Warto już teraz wybierać kosmetyki ekologiczne, które nie tylko zatroszczą się o twoje piękno, ale również o dobrostan naszej planety.

Kosmetyki w zgodzie z naturą – pochodzenie i skład

Kosmetyki ekologiczne to produkty naturalne, zawierające w większości składniki roślinne, mineralne, ale również odzwierzęce.

By spełniać założone standardy powinny jednak pochodzić od żywych zwierząt i być od nich pozyskane w etyczny i nieczyniący szkody sposób. Do takich składników należą m.in: proteiny mleka, miód i woski pszczele, czy też lanolina. Kosmetyki w pełni wegańskie, niezawierające składników odzwierzęcych będą natomiast oznaczone specjalnym certyfikatem brytyjskiej organizacji Vegan Society. Oprócz kosmetyków naturalnych nie można nie wspomnieć o produktach organicznych. To preparaty, które zostały wyprodukowanych bez użycia nawozów syntetycznych i pestycydów oraz roślin niemodyfikowanych genetycznie.

Fundacja Soil Association oraz EcoCert dbają by kosmetyki organiczne zostały oznaczone stosownymi certyfikatami, dającymi konsumentowi gwarancję pochodzenia  i jakości produktów.

Kosmetyki w zgodzie z naturą – nie tylko zawartość jest istotna

Kiedy wiemy już, że ważny jest skład oraz posiadane przez kosmetyki certyfikaty, warto również wspomnieć, że rynek kosmetyczny stał się także eko w kwestii pakowania kosmetyków.

Obecnie firmy dążą do tego by ich opakowania były albo biodegradowalne albo wytwarzane z naturalnych surowców lub pochodziły z materiałów z recyclingu i się do niego nadawały. To wielki krok na przód i nadzieja na redukcję światowego zużycia plastiku oraz papieru.

One thought on “Kosmetyki w zgodzie z naturą – czy warto?

Dodaj komentarz