Garderoba kapsułowa czyli modne, stylowe i ponadczasowe ubrania

Moda towarzyszy ludziom od początku ich istnienia. Detale i dodatki znane były już w czasach starożytnych i zdobiły kreacje kobiet jak i mężczyzn.

W dzisiejszych czasach moda ma swoje trendy i fale, które co jakiś czas powracają w nieco odświeżonym looku. Istnieje jednak pojęcie i styl „capsule wardrobe”, który na podstawie odpowiednich ubrań i dodatków stanowi modne i stylowe ubrania i akcesoria dla kobiet nie zależnie od chwilowych trendów.

Ponadczasowe modne ubrania i dodatki dla kobiet

Obecnie coraz więcej kobiet decyduje się na stworzenie garderoby od podstaw i stawia przy tym na technikę „capsule wardrobe”. Dlaczego akurat to rozwiązanie szczególnie przypada Paniom do gustu?

Ponieważ ubrania i dodatki można ze sobą łączyć w wiele stylizacji, a każda nabyta rzecz powinna pasować do większości pozostałych. W praktyce wygląda to tak, że proponuje się Paniom nabycie lub pozostawienie kilku par spodni: klasycznych jeansów, czarnych materiałowych spodni oraz jeden jasny egzemplarz z dowolnego materiału. Kolejno wybierana jest góra garderoby: para koszulek – jasna i ciemna, klasyczna koszula na długi rękaw, gładki sweter w neutralnym kolorze. Na chłodniejsze dni zalecane jest nabycie płaszcza, marynarki czy kardiganu w kolorach czarnym, beżowym, śmietankowym czy brązowym. Jeżeli chodzi o obuwie i to najlepiej sprawdzą się klasyczne sportowe buty, sandały, ponadczasowe szpilki i obuwie zimowe. Ostatnią już kwestią są dodatki takie jak: klasyczne okulary przeciwsłoneczne, naszyjnik srebrny bądź złoty, kolczyki np. koła o średniej wielkości i klasyczna cienka bransoletka czy zegarek.

Wszystkie elementy garderoby powinny należeć do tej samej palety barw co gwarantuje, że tworzenie stylizacji będzie o wiele prostsze, a styl pozostanie ponadczasowy.