Luksusowe zegarki – czym się wyróżniają?

Zegarki Rolex, Cartier czy Chopard to marki, które każdy kojarzy z luksusem, pięknym designem i odpowiednio wysoką ceną. Co wyróżnia zegarki ekskluzywne? Co sprawia, że są przedmiotem pożądania koneserów na całym świecie? Dowiedz się, dlaczego luksusowe zegarki to dobra inwestycja! Są niezawodne i pełne nowinek technologicznych, a przy tym wykonane rzemieślniczo, z dbałością o każdy, najmniejszy nawet detal. Produkuje się je niczym najdroższą biżuterię – nie tylko ze stali nierdzewnej, ale złota, brylantów, pereł. Kosztują czasem tyle, co luksusowy samochód, choć jeśli wiesz, gdzie szukać, możesz też znaleźć je po wyjątkowo okazyjnych cenach.

Ekskluzywne zegarki, bo o nich mowa, to klasa sama w sobie. To także oznaka prestiżu i zamożności. Z artykułu dowiesz się, na czym polega siła takich marek jak Chopard czy Rolex oraz dlaczego zegarki Cartier wytwarzają prawdziwi mistrzowie jubilerstwa.

Czym się wyróżniają luksusowe zegarki? Ceną! Dlaczego więc jest tak wysoka?

Ile kosztują ekskluzywne zegarki najsłynniejszych na świecie marek? Przyjrzyjmy się ofercie sklepu Zegarkiluksusowe.pl, gdzie można znaleźć nowe i używane modele zegarków Chopard, Rolex i Cartier.

Za model Rolex Datejust 31 z cyferblatem w kolorze różowym zapłacisz tu 42500 zł. Ale ekskluzywny Rolex Sky Dweller 42 to już wydatek rzędu 228500 zł.

Wśród modeli Cartier znajdziesz np. słynny Cartier Tank Americaine za 48500 zł czy złoty Cartier Santos za 48500 zł.

Wśród zegarków luksusowej marki Chopard model Imperiale kosztuje 22500 zł, ale zdobiony brylantami Chopard La Strada – 38500 zł.

Co wpływa na cenę luksusowych zegarków? Po pierwsze, znajdują się w nich najlepsze na świecie precyzyjne mechanizmy, które nie mają sobie równych. Po drugie, do tego dochodzą ekskluzywne materiały: szlachetne kamienie, wśród których królują brylanty, stopy rzadkich metali oraz przede wszystkim najwyższej jakości złoto.

Zegarki wykonuje się dziś z taką samą precyzją jak ekskluzywną biżuterię – nierzadko zegarkowe marki zatrudniają zresztą najsłynniejszych projektantów biżuterii do współpracy!

Luksusowe zegarki – historia pasji i geniuszu

Za każdą marką, taką jak Rolex, Cartier, Chopard, stoją dziesiątki, czasem nawet setki lat niesamowitej historii ludzkiego geniuszu, kreatywności i innowacji. Przy zakupie luksusowego zegarka zdecydowanie warto więc mieć świadomość, że nabywa się efekt pracy dziesiątek lub setek osób – prawdziwych pasjonatów i wirtuozów w swoim fachu. Oraz że na obecny efekt marka pracowała nie przez rok, a przez 100 czy 150 lat.

Sprawdźmy, jaka historia stoi za renomowaną marką Rolex. Jej założyciel, wizjoner Hans Wilsdorf, firmę produkującą precyzyjne zegarki na rękę założył w roku 1905, mając zaledwie 24 lata. W 1926 roku powstał pierwszy na świecie wodoszczelny zegarek na rękę, wyposażony w mechanizm samonakręcania. I był to Rolex Oyster Perpetual – kultowy model, do dziś uznawany za symbol geniuszu i niezawodności, które kojarzą się z marką.

Równie wspaniałą historię ma marka Cartier. Louis François Cartier swoje atelier z biżuterią zaczął prowadzić w XIX wieku. Jego wnuk, Louis Cartier, nazywany był jubilerem królów i królem pośród jubilerów, bo jego biżuterię i ekskluzywne zegarki nosili (i noszą do dziś) przedstawiciele królewskich rodów arystokratycznych na całym świecie. Do tej pory zegarki Cartier są symbolem statusu i prestiżu. Chętnie się nimi chwalą najsławniejsze osobistości ze świata kultury, filmu czy sportu.

Markę Chopard założył w 1860 roku szwajcarski zegarmistrz Louis-Ulysse Chopard. Dziś firma Chopard to potentat w świecie luksusowych zegarków, sponsor wielu prestiżowych wydarzeń, takich jak wyścigi samochodowe w Monte Carlo czy Festiwal Filmowy w Cannes.

Luksusowe zegarki – jakość, która nie ma sobie równych

Ekskluzywne zegarki Rolex, Cartier czy Chopard, które kupisz w sklepie VVS Zegarkiluksusowe.pl, to przedmioty, które pozostaną z Tobą na całe życie. Mają tak doskonałą jakość i wykonanie, że z pewnością można je przekazywać z pokolenia na pokolenia. A że z czasem tylko zyskują na wartości, są najlepszą z możliwych lokatą kapitału!

To przede wszystkim zasługa precyzyjnych mechanizmów i sposoby produkcji, które zegarmistrzowie ze Szwajcarii czy Francji dopracowywali przez dziesiątki lat. Technologia, tak daleka od masowej produkcji, polega tu do dziś na ręcznej pracy najlepszych na świecie fachowców, którzy swoje umiejętności doskonalą przez długi czas. To dlatego zegarek luksusowy ma taką cenę – kupując go, kupujesz historię wieloletnich badań nad innowacyjnymi technologiami oraz wiele godzin bardzo precyzyjnej pracy!

Zegarki luksusowe reprezentują dziś ekskluzywne marki-symbole. Świadczą o jakości najwyższego formatu, a także elitarności tych, którzy je noszą.

Słowem – zegarki luksusowe to produkty zdecydowanie nie dla wszystkich, co potwierdza też ich cena. Warto je kupić jako inwestycję w przyszłość swoją i swojej rodziny, ale także aby uczcić wyjątkowe i niepowtarzalne chwile we własnym życiu. W ten sposób historia Rolexa, Cartiera czy Choparda staje się także Twoją osobistą historią!