Elegancka odzież męska – jak wybrać idealny garnitur?

Chcesz kupić garnitur, ale nie wiesz, od czego zacząć? Zadanie to może nie być łatwe, tym bardziej, jeśli na co dzień raczej unikasz takiej garderoby. Wzory, kombinacje kolorów, faktury i gramatury – od tego wszystkiego można dostać zawrotów głowy… Ale bez obaw! Specjalnie z myślą o osobach takich jak Ty, przygotowaliśmy mały poradnik. Gotowy? No to zaczynamy!

Zastanów się nad celem zakupu, a my powiemy Ci, jaki garnitur wybrać

Jeśli moda męska kojarzy Ci się głównie z dżinsami i T-shirtem, to raczej nie rozglądasz się za garniturem dla przyjemności. Najczęściej eleganckie ubrania męskie, takie jak garnitury, są pilnie poszukiwane przed ważną uroczystością rodzinną. Na śluby czy komunie najlepiej jest postawić na bezpieczną klasykę w kolorach grafitu i granatu.

Innym powodem tego, że mężczyznę nagle zaczyna interesować elegancka moda męska i związane z nią garnitury, to zmiana pracy na taką, w której obowiązuje bardziej oficjalny strój. W takim przypadku dobrze jest wybrać prosty garnitur w stonowanych barwach, aby zbytnio się nie wyróżniać.

Wybór odpowiedniej tkaniny

Wybór tkaniny, z której uszyty jest garnitur, jest bardzo ważny. Niektóre z nich – w szczególności te naturalne – bawełna czy wełna, zapewniają komfort cieplny, ale jednocześnie sprawiają, że skóra w nich „oddycha”. Oznacza to, że uszyte z nich garnitury są o wiele bardziej uniwersalne (sprawdzają się w różnych warunkach pogodowych) i wygodniejsze, niż te, wykonane z materiałów syntetycznych.

Oczywiście elegancka odzież męska to także luksusowe tkaniny, takie jak jedwab i kaszmir, które, chociaż świetnie się prezentują i zapewniają podobny komfort, to jednak są dużo droższe od tych wcześniej wymienionych.

Dlatego, jeśli zamierzasz kupić tylko jeden garnitur, powinieneś postawić na wełnę. Szukaj garniturów wykonanych w 100% z wełny, takich jak te, które oferuje sklep z elegancką odzieżą męską https://pewienpan.pl. Garnitury wełniane są trwałe, wytrzymałe i zazwyczaj nadają się do noszenia przez cały rok.

Odpowiednie dopasowanie

Jeśli nie wiesz, jakimi zasadami rządzi się elegancka odzież męska sklep internetowy dowolnej marki będzie idealnym odzwierciedleniem panujących trendów. Możesz w nim przyjrzeć się różnym krojom garniturów, co być może ułatwi Ci wybór.

Idealny garnitur powinien doskonale przylegać do ciała, co oznacza, że ​​ramiona nie powinny wystawać poza ramę. Kołnierz garnituru również powinien przylegać do karku, tak, żeby kołnierzyk koszuli wystawał tylko delikatnie. Marynarka powinna być wystarczająco długa, a jej rękawy powinny sięgać jedynie przegubów nadgarstków, tak aby mankiety koszuli były widoczne.

A na koniec dodatki

Moda męska elegancka to także eleganckie dodatki. Odpowiednio dobrany krawat do garnituru może przełamać monotonię. Pamiętaj jednak, że on również powinien być dobrany pod kątem okazji, na którą go włożysz. Na oficjalnych uroczystościach (także tych w pracy) doskonale sprawdzi się krawat bordowy lub granatowy — oczywiście gładki.

Ostatni krok to dodanie poszetki czy szpilki do krawata… I gotowe!