Jak nosić mokasyny? – ważne porady dla eleganckich mężczyzn

Męskie mokasyny to obuwie z pogranicza elegancji i wygody. Dzięki temu mogą być wykorzystywane zarówno do tworzenia stylizacji do biura, jak i na co dzień. Sprawdź, z czym zestawić to obuwie!

Elegancka stylizacja z mokasynami

Na pierwszy ogień idzie elegancka stylizacja. Tę możesz założyć do biura, jeśli obowiązuje w nim dress code. Co więcej, nic nie stoi na przeszkodzie, aby mokasyny zabrać ze sobą nawet na spotkanie z klientem. Musisz jednak zadbać o to, aby pozostałe części garderoby utrzymać w stonowanych kolorach.

Aby otrzymać modną, ale wystarczająco elegancką stylizację, do mokasynów dobierz chinosy męskie. Są to zwężane spodnie wykonane z dobrego materiału, charakteryzujące się skośnymi kieszeniami. Na górę załóż jednolitą koszulę. Jeśli na zewnątrz jest zimno, możesz także narzucić na siebie marynarkę. Pamiętaj jednak, aby nie był to jednak garniturowy model, ponieważ ten nie będzie zbyt dobrze korespondował z mokasynami. Całość uzupełnij skórzanym paskiem oraz aktówką z dokumentami.

Mokasyny na co dzień – z czym nosić?

Te same buty możesz także wykorzystać w stylizacji na co dzień! Jak? Do mokasynów dobierz krótkie spodenki. Ważne, aby były one wykonane z dobrej jakości bawełny.

Następnie dobierz jednolitą koszulę wykonaną z lnu, którą podwiń tak, aby rękawy sięgały Ci do łokci. Całą stylizację uzupełnij paskiem oraz kapeluszem z niewielkim rondem. Jeśli wybierasz się na zewnątrz w samo południe, nie zapomnij także o okularach przeciwsłonecznych. Warto także wspomnieć, że taka stylizacja świetnie nada się na wyjście z przyjaciółmi lub spędzenie relaksującego wieczoru przy wiosennym grillu.

Sprawdź również: buty na haluksa.