Dlaczego warto mieć koszulę lnianą w swojej szafie?

W modzie damskiej stawia się na kroje podkreślające sylwetkę oraz odpowiednie kolory. Wiele kobiet zapomina jednak o tym, że równie ważny jest materiał, z jakiego wykonuje się ubranie. Przykładem garderoby, którą warto mieć w swoje szafie, jest lniana koszula. Sprawdź, jakie ma zalety i gdzie warto ją nosić.

Zalety koszuli lnianej

Ubrania wykonane z lnu można rozpoznać już z daleka. Posiadają charakterystyczny splot i fakturę, której nie sposób pomylić z innym materiałem. Z tego względu coraz częściej stają się synonimem dobrego smaku i stylu. To jednak niejedyne zalety koszul lnianych. Warto także wiedzieć, że len:

  • jest przewiewny – to sprawia, że zapewnia odpowiednią wentylację nawet w trakcie upalnych dni;
  • chłodzi ciało – powierzchnia lnu nie nagrzewa się, a w dodatku sama z siebie jest delikatnie chłodna w dotyku;
  • wchłania wilgoć – z tego względu nie musisz martwić się o nieestetyczne plamy od potu;
  • jest biodegradowalny – jego zakup jest więc znacznie lepszy dla środowiska niż koszula z poliestru;
  • może zostać ponownie wykorzystany – jeśli koszula ulegnie zniszczeniu, możesz ją przerobić na poszewki na poduszki lub woreczki na żywność.

Gdzie nosić koszulę lnianą?

Koszulę lnianą damską możesz nosić wszędzie, gdzie tylko chcesz. Doskonale sprawdzi się przede wszystkim podczas upalnych dni, ponieważ zapewnia przewiewność, chłodzi ciało, a także pochłania wilgoć. Nada się więc do pracy, w której cały dzień musisz spędzić w jednym ubraniu.

Ponadto zabierz ją także na spacer, spotkanie ze znajomymi lub wakacyjnego kurortu. Ochroni Twoje ramiona przed ostrymi promieniami słońca, dzięki czemu unikniesz chorób skóry.