Pończochy samonośne czy wersje przypinane do pasa

Pończochy powracają do łask. Mogą sprawiać, że nogi wydłużają się optycznie, nadają im pożądanego kolorytu, dodają seksownego wyglądu, maskują niedoskonałości. Pojawia się jednak pytanie, co lepiej wybrać: pończochy samonośne czy na pasie? Jakie są zalety obydwu rozwiązań, na jakie problemy można napotkać, decydując się na któreś z nich? Sprawdź informacje, które pomogą Ci w dokonaniu wyboru.

Elegancja i seksapil z pończochami na pasie

Pończochy na pasie mają długą historię. Współczesne modele to przede wszystkim eleganckie, seksowne pończochy sięgające do połowy uda lub nawet pod pośladki, podtrzymywane przez paski nośne wychodzące ze specjalnego pasa lub rzadziej gorsetu. Często wykorzystywane są jako element bielizny erotycznej, gdyż rozbudzają zmysły. Ich zakładanie jest nieco skomplikowane, wymagają również pewnego wysiłku przy ściąganiu.

Jak dobrać pas do pończoch?

Według specjalistów ze sklepu Denier.pl pas do pończoch użytkowanych na co dzień powinien być dość szeroki i mocny, dopasowany do rozmiaru. Najczęściej zarówno pas, jak i paski nośne posiadają regulację, co umożliwia dostosowanie do potrzeb. Pasy do pończoch na specjalne okazje mogą być węższe, efektownie wykończone, dopasowane do wzoru pończochy.

Praktyczne pończochy samonośne

Pończochy samonośne nie wymagają stosowania pasa. Mają elastyczne wykończenie na górze – manszetę, najczęściej ozdobioną także wzorem. Jej wnętrze pokrywa częściowo silikonowy pasek zapobiegający zsuwaniu się. Pończochy samonośne łatwo się zakłada i ściąga, ale w niektórych sytuacjach mogą się zsuwać, powodując dyskomfort.

Czy pończochy samonośne można przypiąć do pasa?

Teoretycznie pończochy samonośne mogą być przypięte do pasa, ale nie jest to zalecane. Paski z żabkami przeznaczone są do materiałowych manszet w klasycznych pończochach, mogą nie trzymać się dobrze silikonu. Pończocha samonośna na pasie może też nie układać się dobrze w górnej części i niekorzystnie wyglądać, a nawet ulec uszkodzeniu.

Jak zapobiec zsuwaniu się pończoch samonośnych?

Ważny jest dobór odpowiedniego rozmiaru pończoch dobrej jakości. Pomocny może być również specjalny bezpieczny klej do produktów uciskowych. Pomaga w utrzymaniu pończoch we właściwym miejscu, jednocześnie nie wywołując podrażnień skóry i nie niszcząc materiału. Można stosować go nawet codziennie.

Co wybrać – pończochy samonośne czy na pasie?

Znając wady i zalety obydwu rozwiązań, każda z kobiet najczęściej sama decyduje, co będzie dla niej lepsze, pończochy samonośne czy na pasie. Często miłośniczki tej części kobiecej garderoby sprawdzają różne opcje, zanim znajdą idealną dla siebie. Wybór ułatwiają bogate oferty wyrobów pończoszniczych w sklepach online takich jak MissDenier.pl, w którym znajdziemy ponad 100 modeli pończoch i jeszcze więcej propozycji modnych rajstop. Z pewnością do noszenia pończoch trzeba się przyzwyczaić. Łatwiejsze w codziennym użytkowaniu wydają się pończochy samonośne, natomiast bardziej efektowne i często również wygodniejsze mogą być pończochy na pasie.

Jak dobrać odpowiednie pończochy do ubioru?

Bardzo ważne przy wyborze pończoch jest także ich rodzaj – grubość, kolor, wykończenie, a w przypadku pończoch z pasem – dobranie właściwego pasa. Dla pończoch samonośnych przy dopasowanych ubraniach trzeba zwrócić uwagę, by silikonowa część nie odznaczała się pod spódnicą czy sukienką. Podobnie jest w sytuacji, gdy wybierasz pas do pończoch – szerokie i grubsze mogą być zbyt widoczne pod obcisłą bluzką albo sukienką.