Najmodniejsze odcienie blondu. Jaki wybrać?

Blond to najpopularniejszy kolor włosów. Pasuje paniom o każdym typie urody, a jednocześnie jest bardzo uniwersalny i różnorodny. Pod określeniem blond kryje się wiele rozmaitych palet kolorystycznych, od szarego, ciemniejszego blondu, po platynę przez cieplejsze, bardziej żółte tony. Jakie odcienie blondu są obecnie najbardziej popularne i komu pasują?

Perłowy blond – chłodna elegancja

Jeśli chodzi o blondy w chłodnym odcieniu to obecnie najpopularniejszy jest blond perłowy. Zazwyczaj uzyskuje się go łącząc jasny blond z delikatnymi, chłodnymi refleksami srebrno-perłowymi. Mimo, że jest on bardzo jasny, to prezentuje się bardziej elegancko i stylowo niż platyna. Perłowy odcień blondu nada włosom więcej blasku i sprawi, że pięknie będą się one mienić w słońcu. Dodatkowo perłowy blond podkreśli urodę zwłaszcza pań o ciemnej oprawie oczu, a dodatkowo rozświetli skórę.  Perłowy odcień blondu dobrze współgra zwłaszcza z niebieskimi lub zielonymi oczami. Chłodny blond najlepiej sprawdzi się u pań o typie urody lato i o chłodnej karnacji. Z farby w kolorze perłowego blondu korzysta się często przy balejażu. Kolor perłowy może być zarówno kolorem dominującym na włosach, jak i jedynie dodatkiem w formie refleksów czy pasemek.

Karmelowy blond – włosy muśnięte słońcem

Jeśli chodzi o bardziej ciepłe odcienie, to najmodniejszy jest obecnie karmelowy blond.  Kolor ten można określić jako połączenie jasnego brązu i ciepłego blondu. Często są to tony zbliżone do beżu albo przypominające odcień toffi. Włosy o kolorze karmelowym sprawiają wrażenie muśniętych słońcem mieniąc się miodowymi, lekko złotymi pasemkami. Karmelowy blond wygląda niezwykle naturalnie. Włosy w kolorze karmelowym często łączy się z jasnymi pasemkami, aby nadać im delikatności. Komu pasuje karmelowy blond? Ten odcień blondu najlepiej będzie komponował się z niebieskimi, brązowymi czy zielonymi oczami oraz cieplejszą karnacją. Świetnie będą w nim wyglądać panie o typie urody wiosna i jesień. Karmelowego blondu powinny z kolei unikać panie o chłodnym naturalnym kolorze włosów i ciemniejszej oprawie oczu. Karmelowy blond podkreśli cerę i kolor oczu nadając blasku oraz świeżego, młodego wyglądu. Jest to więc kolor chętnie wybierany przez panie w każdym wieku. Karmelowy blond to piękny i seksowny ciepły odcień włosów, idealny na wiosnę i lato.

Truskawkowy blond – dla pań, które lubią się wyróżniać

Hit 2023 we fryzjerstwie to też tzw. truskawkowy blond, którego popularność zawdzięczamy m.in. aktorce Sydney Sweeney. Truskawkowy blond to połączenie jasnych i lekko miedzianych tonów, co pozwala stworzyć bardzo nowoczesną, a zarazem oryginalną fryzurę. To zdecydowanie wybór dla osób, które lubią się wyróżniać. Truskawkowy blond powinien być wykonany subtelnie, a odcienie użyte do  jego uzyskania powinny być odpowiednio dobrane do typu urody. Pasma powinny wyglądać naturalnie, z odrobiną słonecznego, subtelnego blasku. Warto pamiętać, że truskawkowy blond może być jedynie delikatnymi lekko różowymi pasemkami np. na naturalnym chłodnym odcieniu blondu albo bardziej rudymi odcieniami np. przy cieplejszym odcieniu blondu. Odważne panie, które lubią się wyróżniać mogą postawić na bardziej wyrazisty kolor. Chcąc stworzyć efekt truskawkowego blondu można skorzystać z odpowiednio dobranej farby do włosów lub wypróbować toner do włosów, który jest delikatniejszy niż farba i pozwoli uzyskać bardziej subtelny efekt.